Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Хто ви?
Всього 1329 чоловік

Протидія булінгу

Дата: 18 грудня 2021 о 21:09

Знущання у школі: як навчити дитину протистояти насильству (булінгу)

Знущання у школі були завжди. Щоб не казали про відсутність такого феномену у радянських школах – вони були. Щоправда, останнім часом так званий булінг досяг значних масштабів.
 

ФАКТ. За даними дослідження ЮНІСЕФ, станом на 2017 рік 67% школярів у віці від 11 до 17 років стикаються зі знущаннями в освітніх закладах, 24% з них стали жертвами цькування. Жахливим є той факт, що майже половина (48%) постраждалих не розповідали про знущання своїм батькам та друзям.
 

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ? Достатньо новий термін має давнє коріння, адже булінг – це звичайні знущання однієї дитини чи групи дітей над обраною жертвою. Булінг – це агресивна поведінка дітей по відношенню до однолітків, що супроводжується фізичними чи психологічними знущаннями. Булінг відрізняється від звичайної дитячої сварки навмисним, цілеспрямованим та систематичним знущанням з дитини, яка з якихось причин не вписалася в той чи інший колектив. Над дитиною знущаються, дражнять, псують її речі, б’ють або висміюють у соціальних мережах.
 

ПРИЧИНИ. Причин булінгу може бути безліч, стикнутися з ним може будь-яка дитина. Ображати дитину можуть через її зовнішній вигляд, особливості зовнішності, національність, релігію та інше. Жертвою знущань можуть стати діти, яким важко дається спілкування з однолітками – занадто замкнуті або ж, навпаки, дуже активні. Більшість дітей булять за те, що вони виглядають або думають не так, як інші.
 

ЖЕРТВИ. Жертвами булінгу у два рази частіше стають діти з бідних сімей. Низький прибуток родин також впливає на рівень соціалізації дітей. Також у два рази частіше жертвами стають сором’язливі діти. Нагадаємо, що протягом останнього року трапилося декілька інцидентів з бійками школярів, які мали серйозні наслідки. Так, минулої осені однолітки побили 13-річну школярку в Запоріжжі. Побиття знімалося на відео, а згодом було викладено в мережу. Влітку цього року у Чернігові підлітки побили свою 14-річну знайому. Вже у листопаді цього року подібний інцидент стався у Каховці, де 14-річна дівчина жорстоко побила 13-річну школярку на очах натовпу.
 

УЧАСНИКИ. Учасниками знущань зазвичай стають три сторони: той, хто знущається (булить); той, над ким знущаються (булять), та ті, хто спостерігає. За даними дослідження, 44% спостерігачів не втручалися у знущання над іншими дітьми через те, що їм було страшно за себе. Знущання починаються з різних причин: дехто вважає це смішним або ж вважає таку поведінку нормою. Агресор може знущатися над дітьми через свою власну невпевненість або заради відчуття сили та впливу.
 

ОЗНАКИ БУЛІНГУ. То як же дізнатися, що ваша дитина потерпає від булінгу в школі, враховуючи, що половина дітей обирає шлях замовчування? Зовнішніми проявами булінгу можуть бути зіпсовані речі, сліди побоїв. Якщо зовнішніх проявів ви не помічаєте, зверніть увагу на поведінку дитини. Найімовірнішими ознаками є небажання ходити до школи, відвідувати гуртки. Необхідно почати турбуватися, якщо у вашої дитини немає друзів. Також зверніть увагу, якщо дитина просить додаткові кишенькові гроші (щоб відкупитися від шантажистів), часто скаржиться на погане самопочуття (щоб не йти до школи) або ж погано спить.
 

ЯК ДОПОМОГТИ. Діти, над якими знущаються у школі, часто втрачають віру у себе, відчувають себе безпорадними. Під час розмови з дитиною необхідно виказати їй всебічну підтримку, бути терплячими та делікатними. Пам’ятайте, що дитині дуже важко та неприємно говорити про це. Спробуйте змалечку привчити дитину розповідати про всі негаразди у школі, підтримуйте її у важких ситуаціях (навіть якщо вам вони здаються несуттєвими).
 

Привчайте дитину до того, що ніхто не має права порушувати її особистий простір, ображати або висміювати. Якщо дитина навчиться відстоювати своє у підлітковому віці, їй буде простіше у майбутньому. Варто зазначити,  що обов’язкового втручання потребує фізичне насильство над дитиною.
 

9 правил, про які треба розповісти дитині:

  1. Нікому не дозволяй порушити свої права. Ніхто не має права примушувати тебе діяти проти твоєї волі, загрожувати тобі, дражнити або заподіювати біль. Якщо тобі некомфортна ситуація, варто зібратися духом і захистити себе словами або діями. Але й ти теж не повинен порушувати права інших людей!

  2. Будь упевнений у своїх діях і думках. Підтримуйте у своїй дитині позитивну самооцінку, хваліть за висловлену особисту думку. Хваліть за хороші вчинки, навчіть реагувати на власні помилки. Цінуйте свою дитину і її успіхи, і тоді вона буде впевнена у собі.

  3. Вір у краще. Навчіть дитину помічати хороше, не зациклюватися на негативі. Людині-оптимісту простіше сприймати світ, такі люди притягують до себе таких же позитивних людей і такої ж позитив.

  4. Ти маєш право на особисту думку. Слід створювати різні умови для спілкування з різними людьми, підключати дітей до цього спілкування, щоб вони вчилися висловлювати свою думку, починати і підтримувати розмову. Досвід спілкування з різними людьми в різних ситуаціях додасть впевненості у собі.

  5. Битися – не найкращий варіант. Не завжди бійка є найкращим способом виходу із ситуації. Часто вона тільки посилює її. Слова набагато краще допомагають у таких ситуаціях!

  6. Ніколи не підтримуй дітей, які дражнять тебе або інших. Навчіть дитину тому, що у неї й у інших людей є ім’я, яке є справжньою цінністю. Всі інші прізвиська та дражнилки повинні ігноруватися.

  7. Ніколи не бійся відмовлятися і говорити «ні». Важливо, щоб дитина розуміла, що у неї є вибір. Що вона завжди може відмовитися, сказати «ні». І найголовніше, її вибір будуть поважати.

  8. Звертайся за допомогою. Навчіть дитину просити про допомогу, якщо вона сама не справляється. В першу чергу варто звернутися до батьків.

  9. Займайся спортом. Спорт, особливо якщо є успіхи, дуже піднімає впевненість в собі і в своїх силах. Спорт розвиває терпіння й витримку.


 
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.