Дистанційна форма навчання

Дата: 13 березня 2020 о 20:44, Оновлено 29 березня 2023 о 20:24

Тривалість навчального заняття у дистанційному форматі така ж, як і під час очного начання. Але час безперервної роботи з технічними засобами при цьому обмежений, – наголошують у МОН.

«Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною», – йдеться у роз`ясненні МОН.

Обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

• для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
  • для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

У міністерстві зазначають, що тривалість навчальних занять, визначена Законом «Про повну загальну середню освіту», зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Також МОН наводить зразок, як можна, до прикладу, організувати урок для учнів 5-го класу, не порушуючи норм нового санітарного регламенту.

«Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо)», роз`яснюють у Міністерстві освіти і науки України.

10 правил дистанційного навчання.
1.  У нашому ліцеї заняття розпочинаються о 9.00 год
2. Карантин - не канікули. Це навчально - робочий режим, але віддалений. Тому завдання треба виконувати обов’язково, а не за бажанням.
3. Завдання будуть зазначені в електронному журналі згідно з вашим розкладом. До кожного завдання отримаєте чітку інструкцію, з якої дізнаєтесь, як працювати і як робити звіт.
4. Ви повинні ознайомитись із поясненням нової теми та завданнями до неї під час уроку. Звісно, є варіанти.  Наприклад, коли ви не з’явилися на онлайн урок і переглянули завдання пізніше, то запитати, уточнити незрозуміле можна тільки під час наступного уроку.
5. Під час дистанційного навчання не можна використовувати нікнейми.   Реєструючись та відправляючи виконані завдання, використовуйте   власні прізвище та ім'я.
6. Забороняється під час уроків вимикати камеру.
7. В створених групах забороняється писати  інформацію, яка не стосується навчального процесу.
8. Надсилайте виконане завдання не пізніше, як за день до наступного уроку. Якщо ви не вклалися в зазначений термін – не страшно, просто отримаєте менше балів (для об'єктивного оцінювання старанності учня).
9. Турбувати вчителя можна з 9.00 до 18.00 год. Як виняток, 11 клас всі питання може узгоджувати з учителем до 20.00 (у зв’язку зі здачею ЗНО).
10. Ваші бали фіксуються в електронному журналі. Оцінки за роботу на карантині отримують усі - від 1 до 12 балів.
P.S. Ми усіх вас любимо та турбуємося про вас. Але вчителі повинні підтримувати  всіх учнів, нікого не виділяючи. Також нам потрібен час, щоб підготувати завдання для кожного класу. А ще вчитель  має визначені години, тобто, робочий час та особистий.  Дякуємо за розуміння!